Další součásti školy

 

Domov mládeže

Domov mládeže (dále jen DM) je součástí Konzervatoře a střední školy Jana Deyla. DM disponuje dvěma budovami. Jedna se nachází v areálu školy na Maltézském náměstí 14, Praha 1 – Malá Strana, druhá je umístěna v ulici Za Poříčskou bránou 15, Praha 8 – Karlín. DM je školské ubytovací zařízení, které zajišťuje žákům Konzervatoře a SŠ Jana Deyla ubytování, výchovně vzdělávací činnost a stravování. V případě nenaplnění kapacity mohou být v DM ubytováni i žáci jiných konzervatoří a středních škol.
Bližší informace, práva a povinnosti ubytovaných žáků jsou uvedeny ve Vnitřním řádu DM. Aktuální znění je zveřejněno na webových stránkách školy.

Provoz

DM je v provozu od neděle 15:00 hod. do pátku 16:00 hod. O víkendech mohou žáci využít ubytování v rámci doplňkové činnosti školy. O hlavních prázdninách, vánočních, jarních a velikonočních prázdninách je DM uzavřen. Přímou pedagogickou činnost a dohled nad žáky zajišťují vychovatelé a asistenti pedagoga. DM vede žáky k plnohodnotnému využití volného času a nabízí zájmovou činnost v oblasti výtvarné, sportovní, hudební aj.

Ubytování

Pokoje v DM mají nejvýše tři lůžka, na Maltézském náměstí jsou společná sociální zařízení (WC, sprchy) na chodbách, budova DM v ulici Za Poříčskou bránou disponuje dvoulůžkovými apartmány, každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Pokoje jsou standardně vybaveny. Každé patro DM je vybaveno kuchyňkou s lednicí, varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Pro společenské vyžití jsou k dispozici společenské místnosti s televizí.

Umisťování žáků do domova mládeže

Podmínky pro umístění žáka v DM jsou stanoveny v souladu s ustanovením § 4 vyhlášky č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění pozdějších předpisů. O umístění se rozhoduje na základě přihlášky podané zákonným zástupcem nezletilého žáka nebo zletilým žákem. Formulář přihlášky je umístěn na webových stránkách školy. Přihlášky zasílejte pro následný školní rok nejpozději do 31. 5. na adresu: Konzervatoř a střední škola Jana Deyla, Maltézské náměstí 14, 118 44 Praha 1 - Malá Strana, do rukou vedoucí vychovatelky Ivety Sedláčkové. Rozhodnutí o přijetí do DM obdrží žák písemně do 30.6.

Úplata za ubytování

Úplata za ubytování je stanovena v souladu s § 5 vyhlášky č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění pozdějších předpisů. Bližší informace jsou zveřejněny v Ceníku vlastní a doplňkové činnosti DM platném znění od 1. 9. 2017.

Stravování ubytovaných žáků

Celodenní stravování ubytovaných žáků zajišťuje školní jídelna, viz níže.

Kontakty

E-mail:   Emailová adresa je chráněna proti spamovým robotům.
Aby byla čitelná, je třeba zapnout JavaScript

Telefon: 255 719 579
Mobil:    773 522 267

Přihlášky do domova mládeže (Dokument PDF - formulář)

Informace o platbách za ubytování a stravu ve školním roce 2020–2021 (Dokument PDF)

Vnitřní řád DM 

Školní jídelna

Školní jídelna je umístěna v areálu školy v samostatné jednopodlažní budově. Tato budova byla celkově zrekonstruována a současně kompletně nově vybavena po povodních v roce 2002.
Do provozu byla uvedena v dubnu 2003.

Žáci přispívají na náklady na stravování pouze do výše nákupní ceny potravin.  Žáci ubytovaní V DM mají zajištěno celodenní stravování v hodnotě 110,- Kč (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + druhá večeře).
Pro docházející žáky se zajišťují obědy v hodnotě 35,- Kč.

Pro nové studenty je k dispozici


Elektronická přihláška ke stravování

Přihláška do školní jídelny (Dokument Word)

Vnitřní řád školní jídelny (Dokument Word)

Informace ke školnímu stravování 2022–23 (Dokument PDF)

 

e-jídelníček (odkaz v nové záložce)

Ceník stravování od 1. 9. 2022